augusti 2009

21
aug

Den nya lagstiftningen – vad gäller egentligen?

I § 12 STEMFS 2007:7 står följande att läsa under allmänna råd: ”Antal oaviserade korta avbrott får beräknas med utgångspunkt från nätets normaldriftsläge. Denna metod bör bara tillämpas om nätföretaget saknar tekniska system som möjliggör en mer exakt bestämning av vilka uttagspunkter som drabbas.” För mer information klicka här. I klartext innebär detta att varje nätbolag kan använda sig av

Read more

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close